czwartek, 18 września 2014
Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt

banner ustawa smieciowa

ZAPROSZENIE DO TEATRU
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
środa, 17 września 2014 14:27

Miejska Biblioteka Publiczna w Przeworsku zaprasza młodzież i dorosłych o zainteresowaniach teatralnych do udziału w tworzeniu przeworskiej sceny teatralnej. Był taki czas, że w zwyczaju ludzi z „towarzystwa” była zabawa w teatr. Zabawa ta miała charakter edukacyjny, pozwalała rozwijać talenty potrzebne w aktywnym, społecznym życiu, kultywowała język ojczysty, uczyła pracy w grupie i kreatywności.

Więcej…
 
KOMUNIKAT - WYBORY SAMORZĄDOWE 2014
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
środa, 17 września 2014 13:57

W celu zgłoszenia chęci udziału w pracach obwodowej komisji wyborczej, należy zwrócić się bezpośrednio do pełnomocników komitetów wyborczych uczestniczących w wyborach. Wykaz wszystkich pełnomocników wyborczych komitetów utworzonych w związku z wyborami samorządowymi oraz ich adresy dostępne są na stronach internetowych Państwowej Komisji Wyborczej oraz poszczególnych komisarzy wyborczych.

Więcej…
 
75. ROCZNICA NAPAŚCI ZWIĄZKU SOWIECKIEGO NA POLSKĘ
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
środa, 17 września 2014 11:38

17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był czwarty „rozbiór” osamotnionej w walce Polski. Do działań przeciwko państwu polskiemu przeznaczono dwa fronty: białoruski i ukraiński. Łącznie siły Armii Czerwonej, skierowane w trzech rzutach przeciwko Rzeczypospolitej, wynosiły ok. 1,5 miliona żołnierzy, ponad 6 tys. czołgów i ok. 1800 samolotów.

Więcej…
 
ZWYCIĘSKI MECZ ORŁA
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
wtorek, 16 września 2014 09:04

Dużą niespodziankę sprawili piłkarze przeworskiego "Orła" wygrywając w Boguchwale z "Izolatorem" 2:0, po bramkach: Guziora w 9 minucie i Czyrnego w 84 minucie spotkania. Zawodnicy Orła rozegrali dobry mecz, umiejętnie się broniąc i groźnie kontratakując."Orzeł" mógł wygrać w jeszcze wyższym stosunku, stworzył bowiem sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji bramkowych.

 
WYSTAWA "WSZYSCY RAZEM" 2014
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
poniedziałek, 15 września 2014 15:02

W Galerii Magistrackiej przeworskiego ratusza odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów szkół podstawowych oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku. Kolejna, już osiemnasta, edycja wystawy „Wszyscy razem” ma na celu integrację różnych środowisk zainteresowanych twórczością plastyczną oraz stwarza okazję do nawiązania nowych form współpracy.

Więcej…
 
TWOJA ULUBIONA OPOWIEŚĆ BIBLIJNA
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
poniedziałek, 15 września 2014 13:48

Dominika Sekreta z Przeworska znalazła się wśród laureatów II Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pod nazwą „Twoja ulubiona opowieść biblijna”, w I kategorii wiekowej (4-6 lat). Konkurs został zorganizowany przez Centrum Inicjatyw Lokalnych po raz drugi, o czym pisaliśmy w lipcu br. (tutaj). Do wzięcia udziału w konkursie Dominikę, za pośrednictwem rodziców, zainspirowała Małgorzata Pieniążek z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku. W zeszłym roku laureatką I edycji została pochodząca z Przeworska Oliwia Dryniak w III kategorii wiekowej (10-13 lat).

Więcej…
 
15-LECIE SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
poniedziałek, 15 września 2014 13:31

Na zaproszenie Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Burmistrz Miasta Przeworska Maria Dubrawska  - Lichtarska wzięła udział w uroczystościach z okazji jubileuszu 15-lecia samorządu województwa, które odbywały się pod hasłem „Podkarpackie – przestrzeń dla samorządu”. W programie obchodów jubileuszu była msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, uroczysta sesja sejmiku, wręczenie pamiątkowych herbów członkom zarządów i przewodniczącym sejmiku wszystkich kadencji oraz konferencja „Karpaty – zaleta czy bariera w rozwoju regionu?”.

Więcej…
 
V TURNIEJ PIŁKI NOZNEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
poniedziałek, 15 września 2014 13:30

12 września na boisku w poddębickiej Pustyni w ramach V Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych - Euroregion Karpaty 2014 o Puchar Wojewody Podkarpackiego rywalizowali reprezentanci służb mundurowych: policji, wojska, straży pożarnej, granicznej i służby więziennej. W turnieju uczestniczyli także reprezentanci słowackiej straży pożarnej, węgierskiej policji i funkcjonariusze służby więziennej ze Słowacji. Drużynę KW PSP w Rzeszowie dopingował przewodniczący Rady Miasta Przeworska Andrzej Rozpotyński, który sprawował także patronat nad sportowym wydarzeniem.

Więcej…
 
OSTRZEŻENIE PUBLICZNE
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
piątek, 12 września 2014 12:13

Na stronach internetowych Służby Celnej Republiki Czeskiej ukazała się informacja dotycząca przeprowadzonej kontroli na terenie zakładów w miejscowości Bystrzyca. Podczas kontroli ujawniono 500 butelek alkoholu o nazwie Absinth, który zawierał w swoim składzie niebezpieczny dla zdrowia i życia konsumentów alkohol metylowy. Producentem zakwestionowanego alkoholu jest firma VAPA DRINK s.r.o. Mają zieloną etykietę z wyraźnym czerwonym napisem: ABSINTH 60%.

 

Więcej…
 
KONSULTACJE SPOŁECZNE - STUDIUM KOMUNIKACYJNE
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
piątek, 12 września 2014 07:56

W związku z realizacją projektu "Zintegrowany Rozwój Przeworsko-Dynowskiego Obszaru Wsparcia" i opracowaniem kolejnego dokumentu tj. Studium komunikacyjnego PDOW informujemy, że w dniach od 10.09-24.09.2014 r. prowadzone są konsultacje społeczne ww. dokumentu. Dokument do wglądu dostępny jest w wersji papierowej w pok. 422 (IV piętro) i elektronicznej na stronie internetowej projektu pod adresem http://zrpdow.powiat.przeworsk.pl.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14

 

Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt