czwartek, 17 kwietnia 2014
Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt

banner eurowybory

banner ustawa smieciowa

LI SESJA RADY MIASTA PRZEWORSKA
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
środa, 16 kwietnia 2014 12:59

LI Sesja Rady Miasta Przeworska, odbędzie się 24 kwietnia 2014 r. (czwartek) o godz. 14.00  w sali narad Urzędu Miasta Przeworska (parter).

 

Więcej…
 
RUSZYŁA BUDOWA OŚRODKA SPORTOWEGO
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
wtorek, 15 kwietnia 2014 14:18

Po marcowym rozstrzygnięciu przetargu na budowę ośrodka rekreacyjno – turystyczno – sportowego przy ul. Budowlanych w Przeworsku przyszła pora na rozpoczęcie prac budowlanych. 10 kwietnia 2014 r. plac został przekazany wykonawcy, tj. Firmie Remontowo-Budowlanej Paweł Piotrowski. W ramach projektu powstanie budynek zaplecza, 2 place zabaw, skate park, boisko sportowe, ścieżki rowerowe i ścieżki piesze. Wartość projektu to kwota 4.735.586,49 zł. Znaczą jej część stanowić będzie dofinansowanie - 4.019.743,08 zł.

 
BIEG PO KREMÓWKĘ
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
wtorek, 15 kwietnia 2014 00:00

Uprzejmie informujemy, że 14 kwietnia 2014 r. minął termin przyjmowania zgłoszeń do "Biegu po kremówkę". Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 300 osób. Uwaga: w dniu biegu zgłoszenia nie będą przyjmowane. Szczegóły w Regulaminie. Bieg ma na celu uczczenie kanonizacji bł. Jana Pawła II. Odbędzie się 26 kwietnia 2014 r. Rejestracja uczestników biegu rozpocznie się od godz. 13.30.

 

Więcej…
 
ŁUKACIJEWSKA CUP
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 19:29

14 kwietnia 2014 r, na boisku „Orlik” w Przeworsku odbył się pierwszy etap turnieju „Łukacijewska Cup”. W zawodach udział wzięły zespoły reprezentujące cztery szkoły: Szkołę Podstawową  nr  1 w Przeworsku, Szkołę Podstawową nr 2 w Przeworsku, Szkołę Podstawową w Markowej i Szkołę Podstawową w Ostrowie. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku, awansując do kolejnego etapu. Do dalszych rozgrywek turnieju zakwalifikowała się również drużyna Szkoły Podstawowej nr 2, która zajęła drugie miejsce.

Więcej…
 
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ - NIEDZIELA PALMOWA
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 18:53

Tłumy wiernych przybyły do klasztoru oo. Bernardynów w Niedzielę Palmową by obejrzeć przygotowane przez ojców widowisko, w którym wzięli udział m.in. zastępca burmistrza Przeworska Dariusz Łapa, przewodniczący Rady Miasta Przeworska Andrzej Rozpotyński, radny Jan Krzywonos, dyrektorzy jednostek organizacyjnych i instytucji kultury Anna Darecka, Henryk Prochowski, Andrzej Kowalski oraz pracownik UM Agnieszka Zakrzewska.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z MINISTREM PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 18:45

W programie piątkowej wizyty w naszym mieście Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza nie mogło zabraknąć spotkania z burmistrzem Przeworska. Odwiedzając Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej Minister Kamysz miał możliwość rozmowy z Burmistrzem Miasta Przeworska Marią Dubrawską – Lichtarską oraz z pracownikami i podopiecznymi tychże placówek, którzy na pamiątkę spotkania wręczyli ministrowi wielkanocne, własnoręcznie wykonane, dekoracje.

 

 
OGŁOSZNIE BURMISTRZA MIASTA PRZEWORSKA
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
piątek, 11 kwietnia 2014 07:53

Burmistrz Miasta Przeworska ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu ochrony i promocji zdrowia - z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. OGŁOSZENIE.

 

 

 
ZAPRASZAMY NA KRYTĄ PŁYWALNIĘ
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
czwartek, 10 kwietnia 2014 10:09

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że awaria na pływalni krytej została usunięta i basen zostanie ponownie uruchomiony w dniu 10 kwietnia od godz. 13.00.

 
MŁODZI PRZEWORSZCZANIE PISZĄ LISTY DLA ZIEMI LISTY DLA ZIEMI
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
czwartek, 10 kwietnia 2014 08:12

Trwa II edycja pisania „Listów dla Ziemi”. Do akcji zgłosiło się blisko 300 000 uczestników z 300 gmin, wśród nich są także dzieci z przedszkoli i szkół z Gminy Miejskiej Przeworsk. "Listy dla Ziemi" to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska.

Więcej…
 
BIBLIOTECZNE E-USŁUGI
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
środa, 09 kwietnia 2014 06:06

Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Przeworsku przystąpiła do ogólnopolskiego portalu e-usług bibliotecznych - w.bibliotece.pl. Portal dedykowany jest wszystkim czytelnikom zainteresowanym wymianą informacji na temat książek, regionaliów, zbiorów multimedialnych i innych gromadzonych w bibliotekach publicznych. Zbiory biblioteki są już dostępne w serwisie, dlatego zachęcamy do korzystania z bogatej oferty portalu. Wejście do portalu http://w.bibliotece.pl/.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18

 

Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt