czwartek, 21 lutego 2019
Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt

V SESJA VIII KADENCJI RADY MIASTA PRZEWORSKA
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
wtorek, 19 lutego 2019 15:54

V Sesja VIII Kadencji Rady Miasta Przeworska odbędzie się 28 lutego 2019 r. (czwartek) o godz. 16.00, w sali Ratusza, I piętro, Rynek 1 w Przeworsku. Porządek obrad.

 
FUTSAL TEAM PRZEWORSK W KRAJOWEJ CZOŁÓWCE
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
poniedziałek, 18 lutego 2019 15:17

W poniedziałek 18 lutego Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel gościł w urzędzie drużynę Futsal Team Przeworsk, która godnie reprezentowała miasto na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 16. w futsalu. Podczas rozgrywek w dniach 8-10 lutego w Chorzowie podopieczni trenera Radosława Salwacha zajęli 4 miejsce, notując najlepszy wynik w historii klubu.

Więcej…
 
WSKAZÓWKI DLA ROLNIKÓW W PRZYPADKU KONIECZNOŚCI UBOJU ZWIERZĄT POZA RZEŹNIĄ
Wpisany przez Wiktor Janusz   
poniedziałek, 18 lutego 2019 00:00

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Przeworsku podaje praktyczne wskazówki dla rolników w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich poza rzeźnią. Więcej informacji w załączonej ulotce - do pobrania.

 
MAŁŻEŃSKIE JUBILEUSZE
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
środa, 13 lutego 2019 15:01

W środę 13 lutego w przeddzień święta zakochanych, piękne świadectwo miłości dały trzy małżeństwa przeworszczan. W ratuszu Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Bogusław Duliban wręczyli odznaczenia Prezydenta RP za 50-lecie pożycia małżeńskiego Państwu Marii i Janowi Fuhrmanom, Państwu Janinie i Stanisławowi Głąbiom oraz Państwu Ewie i Henrykowi Wajdom.

Więcej…
 
I EDYCJA WARSZTATÓW „MAGIA FILCOWANIA” PRZEPROWADZONYCH W PRZEWORSKU I W GIRALTOWCACH K/SVIDNIKA /SŁOWACJA/ JUŻ ZA NAMI
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
poniedziałek, 11 lutego 2019 16:02

Urząd Miasta Przeworska oraz Agencja Rozwoju Regionalnego w Svidniku na Słowacji - wychodząc z założenia, że równie pięknym co tkactwo zajęciem rękodzielniczym jest praca z wełną poprzez jej filcowanie - zorganizowała w dniach od 01 do 02 lutego 2019 r. w ramach projektu „Zapomniane rękodzieło pogranicza” warsztaty filcowania pn. „Magia filcowania”. Warsztaty filcowania to twórcza zabawa z naturalnym surowcem, nawiązująca do wielowiekowej historii włókiennictwa.

Więcej…
 
XXI TURNIEJ OLDBOJÓW O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA PRZEWORSKA
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
poniedziałek, 11 lutego 2019 13:40

W sobotę 9.02.2019 r. w Hali Sportowej im. T. Ruta odbył się XXI Turniej Oldbojów o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. Rozgrywki grupowe rozgrywano w systemie "każdy z każdym". Do półfinałów awans uzyskiwały dwie najlepsze drużyny w grupie.

Więcej…
 
PRZEWORSKIE STUDIA REGIONALNE TOM 3
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
poniedziałek, 11 lutego 2019 13:32

W czwartek, 7 lutego w przeworskim Muzeum, świątyni muz – jak zaznaczyła dyrektor Katarzyna Ignas - odbyła się prawdziwa uczta dla miłośników naszego miasta i regionu. A wszystko za sprawą sesji popularnonaukowej, promującej wydanie 3 tomu „Przeworskich Studiów Regionalnych”.

Więcej…
 
PRZEWORSK I PRZEWORSZCZANIE NA RODZINNEJ FOTOGRAFII
czwartek, 31 stycznia 2019 15:43

Od 1 lutego 2019 roku w Urzędzie Miasta Przeworska jest prezentowana wystawa pod hasłem „Przeworsk i przeworszczanie na rodzinnej fotografii”. Przedsięwzięcie zostało przygotowane z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zgromadzone materiały to w głównej mierze fotografie pochodzące ze zbiorów prywatnych.

Więcej…
 
APEL DO HODOWCÓW DROBIU
Wpisany przez Wiktor Janusz   
poniedziałek, 28 stycznia 2019 12:53

Inspekcja Weterynaryjna apeluje do hodowców drobiu zachowanie szczególnej ostrożności w związku z zagrożeniem wystąpienia w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków przedstawiono w załączniku. Załącznik.

 
POSIEDZENIE ZARZĄDU MIEJSKIEGO OBSZARU FUNKCJONALNEGO
Wpisany przez Wojciech Pieniążek   
piątek, 25 stycznia 2019 10:26

23 stycznia w siedzibie Urzędu Miasta Przeworska, odbyło się pierwsze w nowym roku posiedzenie zarządu MOF Jarosław-Przeworsk. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, z-ca burmistrza Wojciech Superson, Wójt Gminy Daniel Krawiec, Wójt Pawłosiowa Mariusz Reń oraz przedstawiciel Burmistrza Jarosławia Jolanta Kuźniar i dyrektor MOF Edyta Pytko.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 21

 

Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt