niedziela, 23 listopada 2014
Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt

banner ustawa smieciowa

ZMARŁ ZBIGNIEW RATAJCZYK
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
piątek, 21 listopada 2014 14:16

Burmistrz Miasta Przeworska z głębokim żalem zawiadamia, że zmarł Zbigniew Ratajczyk,
urodzony 6 czerwca 1938 r., długoletni pracownik Urzędu Miasta Przeworska,
wyróżniony Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Rodzinie i bliskim wyrazy współczucia składają
Burmistrz Miasta Przeworska Maria Dubrawska - Lichtarska,
koleżanki i koledzy z Urzędu Miasta Przeworska.

 
PODKARPACKIE PO NASZEJ MYŚLI - PRZEWORSK
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
czwartek, 13 listopada 2014 07:17

Dwie ostatnie największe inwestycje zrealizowane w naszym mieście zostały docenione przez TVP Rzeszów. Zrewitalizowany ratusz i nowy ośrodek sportowy przy ul. Budowlanych zostały zaprezentowane jako najciekawsze inwestycje realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w programie rzeszowskiej telewizji "Podkarpackie po naszej myśli".

 
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
środa, 12 listopada 2014 10:30

96. rocznica Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Przeworsku rozpoczęła się od uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej w Bazylice Kolegiackiej pw. Ducha Św., podczas której ślubowanie składali kadeci klasy służb mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku. W oprawie Mszy św. uczestniczył Chór Męski „Echo” pod dyrygenturą ks. Tomasza Hryniaka.

Więcej…
 
NOWY OBIEKT SPORTOWY JUŻ OTWARTY
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
środa, 12 listopada 2014 10:29

W niedzielę 9 listopada w Przeworsku zainaugurował działalność Ośrodek Rekreacyjno-Turystyczno-Sportowy przy ulicy Budowlanych. Uroczystość zaszczycili licznie przybyli goście, a wśród nich Marszałek Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar, wójtowie sąsiednich gmin, radni miasta, wykonawca - firma Remontowo – Budowlana „Piotrowski” Paweł Piotrowski z pracownikami, a także mieszkańcy naszego miasta.

Więcej…
 
KWESTA NA STARYM CMENTARZU
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
środa, 05 listopada 2014 11:34

Kwestujący 1 listopada na przeworskim Starym Cmentarzu  Burmistrz Miasta Przeworska Maria Dubrawska - Lichtarska oraz harcerze, serdecznie dziękują mieszkańcom miasta i tym, którzy nieraz z bardzo daleka przyjechali odwiedzić rodzinne groby, za włączenie się do akcji ratowania zabytkowych nagrobków miejscowego cmentarza.

Więcej…
 
LIX UROCZYSTA SESJA Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA VI KADENCJI RADY MIASTA PRZEWORSKA
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
poniedziałek, 03 listopada 2014 19:02

LIX  Uroczysta Sesja  z okazji zakończenia VI kadencji Rady Miasta Przeworska odbędzie się  w dniu 6 listopada 2014 r. (czwartek) o godz. 14.30 w sali narad  Urzędu Miasta Przeworska (parter).

Więcej…
 
ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA
piątek, 31 października 2014 06:28

Wszystkim przeworszczanom (dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym), a także zuchom i harcerzom z Ostrowa, którzy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa” składam serdeczne podziękowania. Dzięki Państwu udało nam się zebrać  blisko 1 000 zniczy, które 1 listopada, w Dzień Wszystkich Świętych, zapłoną na polskich nekropoliach we Lwowie.

 

 

 

Więcej…
 
XI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY „NIEPODLEGŁOŚĆ”
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
środa, 29 października 2014 08:10

W sobotę 8 listopada 2014 r. w hali sportowej przy ul. Misiągiewicza odbędzie się XI Międzynarodowy Turniej Szachowy „Niepodległość”. Zapisy i serwis turniejowy znajduje się na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_5156/

Więcej…
 
CHŁOPAK Z PRZEWORSKA ZDOBYŁ ATACAMĘ
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
wtorek, 28 października 2014 18:07

Marek Wikiera, pochodzący z Przeworska ultramaratończyk, pokonał  trasę długości 250 km prowadzącą przez Atacamę w Chile. To trzeci, po Jordanii i pustyni Gobi, bieg cyklu 4Deserts Series. Na liście startowej było 165 zawodników, do mety dobiegło już tylko 127. Razem z Markiem bieg ukończyli także dwaj Polacy: Daniel Lewczuk i Andrzej Gondek. Wszyscy trzej przebiegli Atacamę w hołdzie i dla uczczenia pamięci zmarłego we wrześniu Marcina Żuka - towarzysza poprzednich wypraw.

Więcej…
 
ZŁOTO I BRĄZ W RĘKACH PRZEWORSKICH KARATEKÓW
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska   
wtorek, 28 października 2014 17:45

25 października 2014 r. w koszalińskiej Hali Sportów Walki odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów z udziałem około 170 zawodników z 49 klubów. Przeworski Klub Karate Kyokushin kolejny raz udowodnił, że szkoli mistrzów tej sztuki walki. W Koszalinie Sara Dudek, zdobywając złoty medal, została Mistrzynią Polski Juniorów. Brązowy - wywalczyła Paulina Pawlak.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11

 

Strona głównaAktualnościGaleriaBIPKontakt