piątek, 29 sierpnia 2014

DOTYCHCZASOWE UMOWY NA ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH - ŚMIECIOWA REWOLUCJA
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska
środa, 22 maja 2013 13:43
DOTYCHCZASOWE UMOWY NA ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH - ŚMIECIOWA REWOLUCJA.

Z dniem 1 lipca 2013 r. podmiotem odpowiedzialnym za odbiór odpadów od mieszkańców i przedsiębiorstw staje się Gmina Miejska Przeworsk. Właściciele nieruchomości powinni pamiętać by odpowiednio wcześnie wypowiedzieć obowiązujące umowy z firmami odbierającymi śmieci. Ostatnim dniem obowiązywania tych umów jest 30 czerwca br. Począwszy od 1 lipca odpady komunalne odbierać będzie firma wyłoniona w przetargu przez Gminę Miejską Przeworsk.

Zgodnie ze stanowiskiem Przeworskiej Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w sprawie wypowiadania umów na odbiór odpadów komunalnych, dla właścicieli i zarządców nieruchomości, którzy mają podpisane umowy z PGK sp. z o.o. nie zachodzi konieczność wypowiadania dotychczasowych umów. Umowy te rozwiązują się automatycznie. Właściciele i zarządcy nieruchomości, którzy korzystają z usług innych firm niż PGK SP. z o.o. powinni uzyskać informację o postępowaniu w sprawie ww. umów bezpośrednio u swojego dotychczasowego odbiorcy odpadów komunalnych.