środa, 18 października 2017

MŁODZI PRZEWORSZCZANIE PISZĄ LISTY DLA ZIEMI LISTY DLA ZIEMI
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska
czwartek, 10 kwietnia 2014 09:12
MŁODZI PRZEWORSZCZANIE PISZĄ LISTY DLA ZIEMI LISTY DLA ZIEMI .

Trwa II edycja pisania „Listów dla Ziemi”. Do akcji zgłosiło się blisko 300 000 uczestników z 300 gmin, wśród nich są także dzieci z przedszkoli i szkół z Gminy Miejskiej Przeworsk. "Listy dla Ziemi" to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska.

Tematem wiodącym Listów dla Ziemi 2014 jest palenie śmieci w piecach domowych i niska emisja, czyli co zrobić albo czego nie robić tak abyśmy wszyscy oddychali czystym powietrzem. Uczestnicy akcji otrzymali specjalny papier z makulatury do pisania listów oraz materiały edukacyjne. Dzieci i młodzież napiszą a maluchy narysują swoje listy, w których namawiały będą dorosłych do proekologicznych działań. Pisanie listów poprzedzają lekcje, które wyjaśniają w jaki sposób ludzie szkodzą środowisku i jak zmienić swoje przyzwyczajenia, aby uchronić przyrodę i własne zdrowie.

W Przeworsku finał akcji odbędzie się 23 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga. Najlepsze prace zostaną nagrodzone przez Burmistrza Miasta Przeworska i przesłane do Fundacji Arka. Nagrody otrzymają dzieci i młodzież w rożnych kategoriach wiekowych: przedszkolaki, dzieci klas 1-3, dzieci klas 4-6 i gimnazjaliści.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji listydlaziemi.pl