środa, 22 sierpnia 2018

Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska
poniedziałek, 11 stycznia 2016 19:01
KONCERT KOLĘD W RATUSZU.

Po raz drugi miejski ratusz gościł w swoich murach uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Niepublicznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Przeworsku, którzy zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. 8 stycznia 2016 r. w historycznym magistracie odbył się Koncert Kolęd, także i tym razem objęty patronatem Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela.

Inicjatorka koncertów Agnieszka Kucab-Weryk, wiolonczelistka i nauczyciel w szkołach muzycznych, opracowała nastrojowy program, łączący w sobie bożonarodzeniową radość, jak i pewnego rodzaju zadumę czy refleksję. Muzycy i publiczność została powitana przez z-cę burmistrza Przeworska Wojciecha Supersona, który również podziękował dyrektorowi szkoły muzycznej Ryszardowi Koniecznemu za współpracę i pomoc w realizacji muzycznych wydarzeń. Koncert zakończyło wspólne wykonanie polskiej kolędy, której źródła sięgają XVII wieku - "Mędrcy Świata, Monarchowie".

W koncercie wystąpili nauczyciele: Agnieszka Kucab-Weryk, Michał Bemben, Magdalena Siwa-Kujawa, Karol Rosół, Maciej Wąsacz, Jacek Pacześniak, Elżbieta Trojak oraz uczniowie PSM I st. i NSM II st. Fotorelacja