czwartek, 27 lipca 2017

Wpisany przez Wiktor Janusz
czwartek, 29 czerwca 2017 12:52
PEACE RUN W PRZEWORSKU!.

Biegacze uczestniczący w projekcie Peace Run odwiedzili 29 czerwca Przeworsk. Międzynarodowa grupa z Polski, Irlandii, Szkocji, Rosji i Chorwacji, przebiegła przez nasze miasto rozpoczynając od stacji paliw ORLEN przy ul. Łańcuckiej, przez ul. Krakowską, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, pod ratusz.

Nie zabrakło przedstawicieli Przeworskiej Grupy Biegowej, Marcina Krzywonosa i Grzegorza Bajdaka, którzy prowadzili sztafetę. Na mecie przeworskiego odcinka pod ratuszem na sportowców czekali zastępca Burmistrza Miasta Przeworska Wojciech Superson oraz Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska. W sali narad uczestnicy biegu przybliżyli zebranym ideę projektu oraz zaśpiewali piosenkę, skomponowaną przez Śri Chinmoy – inicjatora tej międzynarodowej akcji. Zastępca burmistrza podziękował biegaczom za piękny przykład, mobilizację i inspirację dla mieszkańców Przeworska i innych ludzi, których spotykają na drodze biegu. Z Przeworska grupa wyruszyła w dalszą trasę w stronę Zamościa. Pierwsze metry przebiegł razem z uczestnikami zastępca burmistrza Wojciech Superson.

Peace Run, czyli Bieg Pokoju, organizowany jest od 1987 roku. Sztafety biegu odbywają się na całym świecie. „Harmonia świata zaczyna się w Tobie. Do Ciebie należy pierwszy krok” - to główne hasło tej niezwykłej sztafety, która co roku łączy ponad 100 krajów na pięciu kontynentach. Jak podkreślają uczestnicy, którzy niosą ze sobą zapalony znicz, celami wydarzenia jest upowszechnianie kultury fizycznej, promowanie poprzez sport uniwersalnych wartości humanistycznych, takich jak przyjaźń, harmonia, tolerancja między jednostkami i między narodami. Tegoroczna edycja biegu zakończy się w Mińsku. FOTORELACJA