sobota, 23 września 2017

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY - BEZPŁATNE SEMINARIA
Wpisany przez Agnieszka Zakrzewska
wtorek, 05 września 2017 09:13
TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY - BEZPŁATNE SEMINARIA.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza w dniach 11 - 15 września br. na bezpłatne seminaria w ramach „Tygodnia Przedsiębiorcy”. Tegoroczne przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem „e-Składka - proste płatności z ZUS” nawiązując do wdrażanego od 1 stycznia 2018 r. ułatwienia dla płatników składek czyli e-Składki. "Tydzień Przedsiębiorcy" został objęty patronatem Burmistrza Miasta Przeworska.

W jednym miejscu udostępniona będzie możliwość uzyskania wszelkich informacji związanych z nowym sposobem opłacania składek, prowadzeniem działalności gospodarczej, a także skorzystania z:

1. Bezpłatnych seminariów tematycznych:
  • e-Składka - nowy wymiar rozliczeń,
  • startup dla nowych płatników,
  • ABC przedsiębiorcy,
  • świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczanie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne,
  • delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego,
  • zwolnienia lekarskie od 1 lipca 2018 r. (e-ZLA).
  1. Konsultacji dotyczących usług oferowanych przez ZUS takich jak:
  • doradcy ds. ulg i umorzeń,
  • doradcy emerytalni.
  1. Porad ekspertów:
  • Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
  • instytucji współpracujących m.in. Urzędów Skarbowych, Powiatowych Urzędów Pracy, Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędów Miasta.

Szczegółowe informacje oraz terminy i miejsca seminariów i dyżurów ekspertów zaproszonych Instytucji dostępne są w placówkach ZUS oraz na stronie internetowej w zakładkach „Seminaria” i „Harmonogramy”.