sobota, 25 listopada 2017

KOMBATANCI PODSUMOWALI SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ
piątek, 29 września 2017 08:54
KOMBATANCI PODSUMOWALI SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ.

27 września br. odbyło się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koła Miejsko-Gminnego w Przeworsku. Podczas spotkania z rąk przedstawiciela Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP dr Józefa Lorenca zostały wręczone odznaczenia oraz dyplomy za upowszechnianie tradycji kombatanckich. Pamiątkowy Krzyż Zwycięstwa otrzymał Burmistrz Miasta Przeworska dr Leszek Kisiel oraz Starosta Powiatu Przeworskiego Zbigniew Kiszka.

Krzyż za zasługi dla ZKRPiBWP otrzymali członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar oraz Danuta Krupińska. Listy z podziękowaniem za popularyzacje i utrwalanie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu oraz za aktywną działalność członkowską otrzymali: Taduesz Gołdasz, Jan Śliwa, Elżbieta Uchman, w imieniu Józefy Kozłowskiej podziękowanie odebrała córka Małgorzata Szpejankowska, Bogdan Sebzda, Jan Pieniążek, Paweł Mosiądz, Stefania Potym, Halina Wilk, Harsan Suliman, Agnieszka Zakrzewska. Koło w swój poczet przyjęło nowych członków wspierających - Janinę Mroczyńską i Mariana Gargasa.

Po uroczystej części spotkania, kombatanci i członkowie wspierający koło przyjęli sprawozdanie zarządu z działalności w minionej kadencji. W głosowaniu jawnym zostały wybrane nowe władze. W skład nowego zarządu wchodzą: Julian Kamycki – prezes, Tadeusz Gołdasz – wiceprezes, Elżbieta Uchman – sekretarz, Jan Pieniążek – skarbnik oraz Eugeniusz Kądziołka członek zarządu.

Uroczystość uświetnił występ patriotyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku.