niedziela, 19 sierpnia 2018

POMOC DLA PRODUCENTÓW OWOCÓW W ZWIĄZKU Z EMBARGO ROSYJSKIM
Wpisany przez Wiktor Janusz
czwartek, 26 kwietnia 2018 14:58
POMOC DLA PRODUCENTÓW OWOCÓW W ZWIĄZKU Z EMBARGO ROSYJSKIM.

W związku z wprowadzonym 7 sierpnia 2014 r. przez rząd rosyjski zakaz przywozu do Federacji Rosyjskiej niektórych produktów rolnych pochodzących z UE, w tym owoców i warzyw, przyznawana jest pomoc dla producentów owoców. Komisja Europejska wprowadziła przepisy umożliwiające przeprowadzenie m.in. operacji wycofania z rynku określonych gatunków owoców w terminie do 30 czerwca 2018 r. Producenci zainteresowani wsparciem mogą składać powiadomienia dotyczące operacji wycofania owoców z przeznaczeniem na bezpłatną dystrybucję i inne przeznaczenie do Oddziałów Regionalnych ARiMR. Szczegółowe informacje o zasadach udzielanej pomocy dostępne są na stronie internetowej ARiMR, Podkarpackim Oddziale Regionalnym i Biurach Powiatowych ARiMR".