poniedziałek, 17 grudnia 2018

Wpisany przez Wojciech Pieniążek
poniedziałek, 05 listopada 2018 10:55
AKCJA „BOHATERON – WYŚLIJ KARTKĘ DO POWSTAŃCA” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. H. KOŁŁĄTAJA W PRZEWORSKU.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku z inicjatywy nauczyciela historii Danuty Krupińskiej, włączyła się do ogólnopolskiej kampanii historycznej upamiętniającej uczestników Powstania Warszawskiego „BOHATERON - wyślij kartkę do Powstańca”.

Na lekcjach historii uczniowie z klas VI, VII i VIII na bezpłatnych pocztówkach oraz wykonanych przez siebie kartkach pisali do Powstańców wzruszające życzenia i podziękowania za odwagę, heroizm i poświęcenie  w walce o wolną i suwerenną Polskę. Do tej szlachetnej akcji włączył się również Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, który przekazał swoją kartkę z życzeniami i podziękowaniami.

Wysyłając 100 pocztówek do uczestników Powstania Warszawskiego społeczność szkoły w symboliczny sposób uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Łącznie wysłanych zostało 120 kartek napisanych przez uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkoły i burmistrza. Karteczki zaadresowane do wybranych Powstańców trafią bezpośrednio do nich, a reszta do pozostałych zostanie rozesłana przez współorganizatora akcji, Fundację SENSORIA.

Projekt nie tylko wzbogacił znacznie wiedzę uczniów, ale także wywołał refleksję na temat wartości takich jak bohaterstwo, odwaga i patriotyzm oraz zachęcił do poznawania losów i wspomnień uczestników Powstania.