poniedziałek, 17 grudnia 2018

Wpisany przez Wojciech Pieniążek
wtorek, 27 listopada 2018 15:50
JUBILEUSZ XXV-LECIA DZIAŁALNOŚCI TOWARZYSTWA RODZIN I PRZYJACIÓŁ DZIECI UZALEŻNIONYCH "POWRÓT Z U".

We wtorek 27 listopada jubileusz 25-lecia działalności obchodził przeworski oddział Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”. Spotkanie jubileuszowe, połączone z konferencją profilaktyczno-edukacyjną pod hasłem „Nie ma przyszłości bez trzeźwości” odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku.

Obecni na uroczystości z-ca Burmistrza Miasta Przeworska Wojciech Superson oraz Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, na ręce Marii Leji prezes TR i PDU „Powrót z U”, złożyli gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności.

Podczas profilaktyczno-edukacyjnej imprezy, w której uczestniczyła młodzież z przeworskich szkół prelegenci podejmowali temat trzeźwości. O zagrożeniach ze strony alkoholu i innych środków psychoaktywnych opowiadał Ryszard Chuda, ks. Stanisław Czenczek przedstawił słowo „Ku trzeźwości narodu – przesłanie moralnego programu trzeźwości”, natomiast o działalności Krucjaty Wyzwolenia Człowieka mówił Zbigniew Wojciechowski. Na zakończenie młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku zaprezentowała krótki program artystyczny.