poniedziałek, 17 grudnia 2018

Wpisany przez Wojciech Pieniążek
poniedziałek, 03 grudnia 2018 14:48
KONCERT "NIEPODLEGŁEJ".

Piątkowy wieczór w ostatni dzień listopada obfitował we wspaniałe wrażenia artystyczne i patriotyczne za sprawą koncertu „Niepodległej”, który odbył się w sali przeworskiego ratusza. Muzyczny hołd dla wolnej Polski złożyli uczniowie i nauczyciele Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Przeworsku. Koncert swoim patronatem objął Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel.

Świętując 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, artyści zaprezentowali pieśni patriotyczne i utwory kompozytorów polskich. Oprócz solistów, instrumentalistów usłyszeć można było recytację Natalii Cieślachowskiej-Trojnar, trio perkusyjne, zespół wokalny, oraz NSM II Big Band. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. z-ca burmistrza Wojciech Superson, Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska, Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Majba oraz radni miasta. Na zakończenie, po dwukrotnym bisie, z-ca burmistrza Wojciech Superson podziękował artystom, podkreślając jak ważny i wzruszający dowód patriotyzmu zaprezentowali swoim występem.

Program koncertu „Niepodległej”

1. NATALIA CIEŚLACHOWSKA-TROJNAR – Marcin Wolski „Niepodległość”
2. KATARZYNA KOTLIŃSKA – fortepian, Fryderyk Chopin – Nokturn f-moll op. 55, nr 1
3. AGNIESZKA DEPCIUCH – śpiew, ALBERT TU-VAN – fortepian, Ignacy Paderewski „Gdy ostatnia róża zwiędła”
4. HELENA KOMENDA – flet, ALBERT TU-VAN – fortepian, Mariusz Matuszewski „Krakowiaczek-Rozrabiaczek”
5. NATALIA CIESLACHOWSKA-TROJNAR, ALBERT TU-VAN – fortepian, Antoni Słonimski „Polska”
6. PATRYK JAMROŻY – akordeon, Andrzej Krzanowski „Oda”
7. ALEKSANRDA KIEŁB – puzon, DANIEL KUBIS – trąbka, „O mój rozmarynie”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”
8. KAROLINA SŁYSZ – saksofon, ALBERT TU-VAN – fortepian, „Rozmaryn”, „Marsz strzelców”
9. ZOFIA GIBKA – skrzypce, ALBERT TU-VAN – fortepian, Marceli Popławski „Rigaudon in ancien style”
10. KAMILA LISIK – śpiew, ALBERT TU-VAN – fortepian, Stanisław Niewiadomski „Maki”
11. NATALIA CIESLACHOWSKA-TROJNAR, ALBERT TU-VAN – fortepian, Janusz Szczepkowski „Opowiedz nam Ojczyzno”
12. MARTYNA SZCZEPAŃSKA – flet, ALBERT TU-VAN – fortepian, Ignacy Feliks Dobrzyński, „Andante i Rondo alla Polacca”
13. JAKÓB SKÓRA, KAMIL PIRÓG, JULIAN SŁOMA – Trio perkusyjne, Dariusz Kaliszuk „Tarabaning trio”
14. OLIWIA PASTERNAK – solo, ALBERT TU-VAN – fortepian, zespół wokalny „Polskie kwiaty”
15. NSM II BIG BAND – „Marsz pierwszej brygady”, „Pierwsza kadrowa”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Maszerują strzelcy”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”.