sobota, 24 sierpnia 2019

PRZEWORSKIE OBCHODY DNI GODNOŚCI
Wpisany przez Wiktor Janusz
czwartek, 30 maja 2019 07:57
PRZEWORSKIE OBCHODY DNI GODNOŚCI.

28 maja 2019 r. Rynek w Przeworsku już po raz piąty stał się miejscem barwnego korowodu z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wśród uczestników marszu i wydarzeń zorganizowanych przez Stowarzyszenie przyjaciół Szkoły Podstawowej "Jedynka" oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku byli Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, Skarbnik Miasta Przeworska Dorota Jarosz, Przewodniczący Rady Miasta Przeworska Tomasz Majba i radny Krzysztof Wiśniowski. Burmistrz Leszek Kisiel podkreślił jak ważne jest integrowanie się z osobami niepełnosprawnymi „Happening to pomoc w przełamywaniu i wyrażeniu sprzeciwu wobec nietolerancji. Wszyscy jesteśmy równi i powinniśmy dzielić się nawzajem tym co w nas najcenniejsze”.

Jednym z punktów programu było uroczyste otwarcie tajemniczej szafy przez burmistrza i dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Agnieszkę Storek. Szafa symbolizowała osoby niepełnosprawne: z zewnątrz wyglądające na zamknięte, a jeśli się je dobrze pozna ukazujące swoje bogate wnętrze.

Po wspólnym przemarszu po przeworskim Rynku prowadzonym przez werblistów ze PSM w Przeworsku oraz kuglarzy z grupy artystycznej "Maskarada" na dzieci, podopiecznych środowiskowych domu samopomocy oraz zaproszonych gości czekała część artystyczna obchodów. Na koniec Basia Sowińska zadbała o formę fizyczną zebranych gości prowadząc trening Zumby. Spotkanie zakończyło się wspólnym wypuszczeniem balonów oraz pamiątkowym zdjęciem.

W happeningu uczestniczyli podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z Jarosławia, Łopuszki Wielkiej, Zmysłówki, Zalesia, Łapajówki, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Przeworska, dzieci z przeworskich szkół podstawowych, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Przeworska, a także przedstawiciele jednostek organizacyjnych miasta Przeworska i powiatu. FOTORELACJA