poniedziałek, 9 grudnia 2019

JEDYNE TAKIE MIEJSCE PRZEWORSK
Wpisany przez Wiktor Janusz
piątek, 29 listopada 2019 10:42
JEDYNE TAKIE MIEJSCE PRZEWORSK.

Lubomirscy, Sowińscy, Krzanowie… Co łączy te nazwiska i rodziny? Przeworsk – perła Podkarpacia, a w nim jedyny w Polsce żywy skansen, kaplica bożogrobców, polski szlak św. Jakuba i szlak parkowy jednego z najznamienitszych polskich rodów magnackich. Marta Januszewska i Roman Czejarek zapraszają do odwiedzenia kolejnego, wyjątkowego miejsca na trasie podróżniczej audycji „Jedyne takie miejsce”. Dziennikarze radiowej Jedynki kontynuują reporterską podróż po Polsce, udowadniając co sobotę, jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak barwną i interesującą mamy historię oraz jak wiele można „zobaczyć” słuchając radia.

Tym razem Marta Januszewska i Roman Czejarek spotkają się ze słuchaczami na Podkarpaciu. Plenerowe studio Programu 1 Polskiego Radia znajdzie się w siedzibie Ratusza przy ul. Rynek 1 w Przeworsku. O historii Przeworska i jego atrakcjach turystycznych opowiedzą m.in. Katarzyna Ignas i Małgorzata Wołoszyn z Muzeum w Przeworsku.

Ponadto gościem audycji będzie ks. prał. Tadeusz Gramatyka – proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Przeworsku i kustosz Sanktuarium Grobu Bożego. Słuchacze, tradycyjnie już, poznają nie tylko historię Przeworska oraz bogatą ofertę kulturalną, duchową i sportową miasta. O lokalnym dziedzictwie kulinarnym i ulubionych przysmakach mieszkańców regionu opowie Stanisława Mucha z Koła Gospodyń Wiejskich w Grzęsce.

Początek audycji „Jedyne takie miejsce” w sobotę 30 listopada o godz. 9.00. Po programie dziennikarze zapraszają na spotkanie radiowe połączone z warsztatami reporterskimi. Wstęp wolny!