czwartek, 27 lutego 2020

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNE
Wpisany przez Wiktor Janusz
poniedziałek, 13 stycznia 2020 13:45
SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNE.

W miniony piątek (10 stycznia) w ratuszu odbyło się już tradycyjne Spotkanie Świąteczno-Noworoczne. Spotkanie było okazją do podsumowania roku ubiegłego oraz złożenia podziękowań osobom i jednostkom współpracującym z miastem. Przewodniczący Rady Tomasz Majba, rozpoczynając uroczyste spotkanie, podkreślił konsekwentne planowanie i budowanie przyszłości naszego miasta. Na rok 2020 złożył życzenia pomyślności, sił i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, radości i sukcesów.

Uczestniczący w wydarzeniu Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel podziękował za rok wytężonej pracy na rzecz Przeworska i jego mieszkańców, życząc wszystkim wszelkiego dobra w każdym dniu Nowego Roku.

Nie zapomniano o tradycji wspólnego dzielenia się opłatkiem i kolędowania. Wokalistki zespołu „Bemol” z Miejskiego Ośrodka Kultury: Martyna Niemirowska, Aleksandra Tworek, Kinga Walaszek, oczarowały zebranych wyszukanymi pastorałkami, opracowanymi przez instruktorkę Bożenę Kolejko. Kolęda „Bóg się rodzi, moc truchleje”, którą zna zapewne każdy Polak, rozbrzmiała w całym ratuszu w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Poświęconymi przez ks. dziekana Tadeusza Gramatykę opłatkami, wraz z  najważniejszymi życzeniami zdrowia i pomyślności, zgodnie ze świąteczną tradycją zadzielili się wszyscy zaproszeni goście.

W Spotkaniu Świąteczno-Noworocznym uczestniczyli: ks. Tadeusz Gramatyka, ks. Andrzej Kołodziej, Panie i Panowie Radni Miasta Przeworska, Sekretarz Powiatu Przeworskiemu, Sekretarz Miasta Przeworska, Skarbnik Miasta Przeworska, komendanci służb mundurowych: Komendant Powiatowy Policji, z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, Komendant Straży Miejskiej, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych miasta i powiatu przeworskiego, kierownicy referatów Urzędu Miasta Przeworska oraz prezesi spółek miejskich. FOTORELACJA