środa, 2 grudnia 2020

MANDAT ZA NIEZŁOŻENIE DEKLARACJI ŚMIECIOWEJ LUB BRAK KOMPOSTOWNIKA
Wpisany przez Wojciech Pieniążek
poniedziałek, 07 września 2020 09:33
MANDAT ZA NIEZŁOŻENIE DEKLARACJI ŚMIECIOWEJ LUB BRAK KOMPOSTOWNIKA.

Od piątku strażnicy miejscy mogą karać mandatami za niezłożenie deklaracji śmieciowej lub brak kompostownika. Regulacja ma charakter dostosowujący i wynika ze zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA strażnicy gminni będą też mogli nakładać mandaty za niezłożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi albo brak przydomowego kompostownika lub nieskładowanie w nim bioodpadów, mimo takiej deklaracji.

Z dotychczasowych doświadczeń strażników miejskich wynika, że znaczna część właścicieli nieruchomości nie wypełnia swoich obowiązków wynikających z przepisów ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt