piątek, 15 stycznia 2021
Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt


PROJEKT DEUTSCH-WAGEN-TOUR PDF  Array Drukuj Array  Email
PROJEKT DEUTSCH-WAGEN-TOUR.

27 stycznia br. Szkoła Podstawowa nr 1 gościła w swoich murach lektora języka niemieckiego Ryszarda Maja, który przybył do Przeworska w ramach projektu „Deutsch-Wagen-Tour”, realizowanego przez Goethe-Institut, Ambasadę Niemiec oraz Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej. Ryszard Maj uczestnikom spotkania prezentował szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w niekonwencjonalny sposób przekazał informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów.

Uczniowie przeworskiej Jedynki zaprezentowali niemieckie piosenki, wśród nich był Adrian Przewrocki - Laureat XI Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Śpiewamy ponad granicami w Rzeszowie.

Projekt „Deutsch-Wagen-Tour“ skierowany jest do uczniów, nauczycieli, studentów, rodziców, dyrektorów szkół oraz wszystkich osób, które interesują się językiem niemieckim. Istotą kampanii jest 5 jeżdżących po Polsce oznakowanych samochodów z lektorami oraz rożnymi materiałami i sprzętem audiowizualnym. Na terenie placówek oświatowych, centrów kultury lub w innych nadających się do tego celu miejscach, organizowane są imprezy promujące język niemiecki oraz kraj zachodnich sąsiadów. Stałymi punktami postojowymi samochodów są następujące miasta: Poznań, Wrocław, Kielce, Lublin i Olsztyn, jednakże auta poruszają się po całym kraju i mogą dotrzeć nawet do najbardziej odległych zakątków.

 

 

 

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt