piątek, 15 stycznia 2021
Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt


CARITASOWE CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ PDF  Array Drukuj Array  Email
CARITASOWE CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ.

Caritas Archidiecezji Przemyskiej przystąpił do realizacji projektu pod nazwą „Caritasowe Centrum Integracji Społecznej”, którego działania zaplanowane są na okres trzech lat tj. 2010 r.- 2012 r. Do uczestnictwa w tym projekcie gorąco zapraszamy wszystkich tych, którzy są osobami długotrwale bezrobotnymi, korzystającymi z pomocy społecznej, matkami samotnie wychowującymi dzieci, matkami powracającymi na rynek pracy po urlopach wychowawczych i macierzyńskich, osobami niepełnosprawnymi oraz młodzieżą w wieku 15-25 lat zagrożoną wykluczeniem społecznym.

Dla osób pragnących wziąć udział w projekcie został zorganizowany stały punkt pomocy (Klub Integracji Społecznej), gdzie można skorzystać z bezpłatnej porady radcy prawnego, doradcy zawodowego, psychologa. Klubów Integracji Społecznej zlokalizowany jest w budynku Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Caritas w Wysokiej (koło Łańcuta) i jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.
Osoby biorące udział w projekcie będą mogły zdobyć lub podnosić swoje kwalifikacje, a zarazem swoją wartość na rynku pracy, poprzez bezpłatne kursy i szkolenia zawodowe takie jak:

  • podstawa obsługi komputera;
  • pamiątkarstwo, rękodzieło wyroby z wikliny;
  • kucharz, kelner;
  • tynkarz, płytkarz, malarz;
  • opiekuńczo-wychowawcze;
  • ogrodnictwo i pielęgnacja zieleni

Podczas przeprowadzanych szkoleń zapewniamy:

  • ciepły posiłek, a także kawę, herbatę i zimne napoje;
  • stypendium szkoleniowe w wysokości 4 zł (brutto) za 1 godz. udziału w szkoleniu;
  • subsydiowane zatrudnienie dla grupy uczestników szkolenia.

Założony okres pracy dla osoby zakwalifikowanej do subsydiowanego zatrudnienia wynosi 12 miesięcy. Po zakończeniu kursów i szkoleń zawodowych, każdy uczestnik otrzyma certyfikat lub pisemne potwierdzenie ukończenia kursu lub szkolenia

Szeroką pomoc opiekuńczo-doradczą zapewnią animatorzy kierujący pracami Klubów Integracji Społecznej.Każdy uczestnik projektu będzie mógł korzystać ze znajdujących się w klubie w pełni wyposażonej pracowni komputerowej z dostępem do internetu.
W ramach rekreacji zapewniamy możliwość twórczego spędzenia czasu w świetlic socjoterapeutycznej wyposażonej stół bilardowy, stół do ping-ponga, telewizor LCD, odtwarzacz DVD, CD, stół szachowy, itp.

Bardzo ważnym celem realizowanego prze nas projektu jest zachęcenie do czynnego udziału w projekcie prawnych opiekunów i członków rodzin zajmujących się, na co dzień osobami wymagającymi wsparcia. Dlatego tez serdecznie zapraszamy wyżej wymienione osoby do wzięcia udziału w przygotowanych prze nas warsztatach dla opiekunów i członków rodzin osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Przygotowane przez nas warsztaty dotyczą umiejętności radzenia sobie ze stresem, bólem, cierpieniem jak również mają na celu wykształcenie właściwego modelu zachowań w rodzinie.

Przeprowadzimy także warsztaty dla wolontariuszy przygotowujących się do pracy z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji.
Zarówno dla prawnych opiekunów i członków rodzin osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz dla wolontariuszy przygotowaliśmy: materiały szkoleniowe (długopisy, broszury, notesy i inne), catering podczas szkoleń (ciepły posiłek, kawa, napoje chłodzące).

W związku z tym, że niejednokrotnie przeszkodą dla osób chcących wziąć czynny udział w projekcie jest zorganizowanie opieki dla dzieci w czasie, gdy przebywają one na kursie lub szkoleniu albo korzystają z  porady radcy prawnego, doradcy zawodowego, czy  psychologa zadbaliśmy oto,  aby państwa pociechy miały możliwość twórczego i bezpiecznego spędzenia czasu w naszej placówce. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym projekcie wszystkich chętnych zamieszkujących na terenie Podkarpacia.

Caritas Archidiecezji Przemyskiej
ul. Kapitulna 1, 37-700 Przemyśl,
tel. (+48 16) 676 90 60, fax: (+48 16) 676 90 61
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.przemysl.caritas.pl

 

 

 

 

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt