czwartek, 3 grudnia 2020
Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt

DOBRA INFORMACJA DLA PRZEWORSKA NA POCZĄTEK ROKU PDF  Array Drukuj Array  Email
DOBRA INFORMACJA DLA PRZEWORSKA NA POCZĄTEK ROKU.

Zarząd Województwa zatwierdził do finansowania projekt pn. „Holistyczna rewitalizacja na terenie MOF Jarosław – Przeworsk”. To dobra informacja na początek roku dla gmin wchodzących w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław – Przeworsk. Mamy powód do satysfakcji, ponieważ wniosek MOF Jarosław – Przeworsk ulokował się na 4 pozycji listy całego województwa, a miasto Przeworsk jest liderem tego projektu.

Ogólna wartość projektu MOF Jarosław-Przeworsk to ponad 17,2 mln zł, a dofinansowanie ze środków UE to 9,1 mln zł. Wartość całkowita projektu dla Przeworska to blisko 3 mln zł. Realizacja zadania nastąpi w latach 2019-2021 i dotyczyć będzie przebudowy i remontu elewacji dawnej zabytkowej oberży (bursa) zlokalizowanej przy ul. Krakowskiej w Przeworsku, budowie zadaszonej wiaty, odtworzeniu zabytkowego drewnianego budynku z ul. Tkackiej 1 oraz budowy węzła sanitarnego z kotłownią na terenie Pastewnika. W ostatnim roku projektu zaplanowano przebudowę układu komunikacyjnego drogowego i pieszego na ulicy Kilińskiego i Bernardyńskiej oraz przebudowę schodów łączących ul. Kilińskiego z ul. Gimnazjalną. Projekt przewiduje również wykonanie – odtworzenie – brakującego fragmentu murów obronnych nad wspomnianymi schodami, oraz wykonanie nowego ogrzewania w budynku Kilińskiego 25.

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt