czwartek, 3 grudnia 2020
Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt

BURMISTRZ LESZEK KISIEL PODPISAŁ UMOWĘ NA DOFINANSOWANIE PRZEBUDOWY PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI UL. RYNEK PDF  Array Drukuj Array  Email
BURMISTRZ LESZEK KISIEL PODPISAŁ UMOWĘ NA DOFINANSOWANIE PRZEBUDOWY PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI UL. RYNEK.

Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel podpisał umowę na dofinansowanie modernizacji dróg ul. Rynek z Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto Przeworsk jeszcze w ubiegłym roku złożyło wniosek i zostało umieszczona na liście rankingowej, a w bieżącym roku nastąpiło zatwierdzenie listy i przyznanie środków na zadanie „Przebudowa ul. Rynek w Przeworsku - Etap 2. Wartość zadania to kwota 1.126.000 zł, z czego z Funduszu dróg Samorządowych miasto otrzymało 495 287 zł dotacji. Burmistrz L. Kisiel podpisał w Rzeszowie umowę z Wojewodą Podkarpacką Ewą Leniart w obecności posła Bogdana Rzońcy Przewodniczącego Sejmowej Komisji Infrastruktury. Prace modernizacyjne zostały już rozpoczęte i zakładają przebudowę ciągów pieszych wzdłuż pierzei północnej rynku oraz przebudowę ulicy z nową nawierzchnią asfaltową oraz poboczami z kostki granitowej. Przebudowa zakłada również nowe nasadzenia drzew wzdłuż osi chodnika. O ile pozwolą na to warunki atmosferyczne prace  powinny zakończyć się pod koniec okresu wakacyjnego.

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt