czwartek, 3 grudnia 2020
Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt

VI MISTRZOSTWA PRZEWORSKA W PŁYWANIU PDF  Array Drukuj Array  Email
sobota, 02 stycznia 2010 22:14
VI MISTRZOSTWA PRZEWORSKA W PŁYWANIU.

12 grudnia 2009 r. odbyły się VI Mistrzostwa Przeworska w Pływaniu. Do zawodów zgłosiło się 172 zawodników z kilku powiatów: przeworskiego, łańcuckiego, jarosławskiego ilubaczowskiego. Rozpiętość wieku uczestników była dosyć duża. Najmłodszy zawodnik miał 5 lat, najstarszy 18 lat. Jak co roku, zawodnikom towarzyszyła spora grupa kibiców. Przeworski basen i sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 1, które nieodpłatnie na zawody udostępniła Dyrektor Barbara Motyka, pękały w szwach.

Najpierw w szranki stanęły dwie najmłodsze grupy wiekowe: 2002 i młodsi oraz 2001-2000. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyzwoliła największe emocje na pływalni i jeszcze większe na trybunach wśród rozentuzjazmowanych rodziców i dziadków. Następnie do rywalizacji przystąpiły starsze roczniki. Tu emocje były nie mniejsze. Wygrywali zawodnicy z Przeworska, Jarosławia, Łańcuta.

Jedni cieszyli się zwycięstwem, inni odczuli gorycz porażki. Dekoracja wszystkich zawodników odbyła się w sali gimnastycznej. Najmłodsze grupy wiekowe dekorował Burmistrz Miasta Przeworska Janusz Magoń. Wszyscy startujący zawodnicy tych roczników otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Maww-Sport. Następnie dekoracji dokonał Tomasz Stącel - przedstawiciel sponsora, firmy Instalator. Zawodnicy otrzymywali medale i dyplomy za pierwsze trzy miejsca. Pan Krzysztof Warchoł ufundował dwa puchary, którymi nagrodzono dwoje najmłodszych uczestników zawodów. Wśród dziewcząt była to siedmioletnia Zuzia Hołub, a chłopców - pięcioletni Bartosz Sebzda, oboje z Przeworska.

Podczas zawodów uzyskano kilka wartościowych rezultatów. W najmłodszej grupie wiekowej najlepszymi zawodnikami zostali: Zuzia Kopciuch z Jarosławia i Hubert Krzan z Orlika Przeworsk. W roczniku 2001-2000: Łukasz Warchoł i Sylwia Kozak z Orlika Przeworsk, 1999-1998: Gracjan Dula z Jarosławia i Klaudia Słotwińska z Łańcuta, 1997-1996: Mateusz Kujawa i Gabriela Janisz (Orlik Przeworsk) i w grupie najstarszej Jolanta Drozdowska i Maciej Hołub (Orlik Przeworsk). Najlepsi zawodnicy Mistrzostw oprócz specjalnych medali otrzymali odtwarzacze mp4 i okulary pływackie. Zawody pozytywnie podsumował burmistrz. Docenił ogrom pracy jaki włożył w organizację niewielki uczniowski klub sportowy działający przy Gimnazjum Nr 1 w Przeworsku oraz podkreślił bardzo dobrą organizację. Zachęcił wszystkich do szerokiego uczestnictwa w aktywnym spędzaniu czasu wolnego i korzystania z bazy sportowo-rekreacyjnej naszego miasta. Na zakończenie rozlosowano dwie nagrody wśród wszystkich uczestników. Konsolę do gier PS 2 wylosował Przemek Dybaś, a telefon komórkowy Patrycja Horodecka. W tym roku nagrody zostały w Przeworsku.

Odpowiedni poziom imprezy nie byłby możliwy bez darczyńców. Oprócz już wcześniej wymienionych, należą do nich: Bank Spółdzielczy w Przeworsku, firmy Budinstel, Margopack oraz Pan Tomasz Krzan. Serdeczne podziękowania składamy również szefowi firmy handlowo-usługowej Waldemarowi Sobala, który udostępnił swoje pomieszczenia na biuro zawodów. Sprzęt nagłaśniający oraz informatyczny zapewniło przeworskie gimnazjum. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Orlik w Przeworsku. Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom, nauczycielom Gimnazjum Nr 1  i SP 2 wPrzeworsku oraz uczniom i absolwentom,  dzięki którym zawody przebiegały sprawnie. Pomocą służył również Referat Promocji Kultury, Sportu i Turystyki UM w Przeworsku. Zapraszamy za rok!

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt