czwartek, 23 września 2021
Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt


BURMISTRZ MIASTA PRZEWORSKA

dr Leszek Kisiel

Urodził się i mieszka w Przeworsku, ma 52 lata, doświadczony samorządowiec i regionalista. Burmistrz Przeworska drugiej kadencji, Zastępca Burmistrza Przeworska w latach 2002-2010, Wicestarosta Przeworski w latach 2011-2014, Wojewoda Przemyski w latach 1997-1998. Działacz przeworskiej i regionalnej Solidarności w dziedzinie oświaty. Był członkiem Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Ziemia Przemyska. Nie należy do żadnej partii politycznej. W wyborach samorządowych na burmistrza w 2014 oraz w 2018 roku startował z własnego komitetu wyborczego KWW Leszka Kisiela. Został też wybrany w 2014 r. radnym rady powiatu przeworskiego z niezależnego komitetu KWW Nasz Samorządny Powiat

W swojej karierze naukowej stopień naukowy doktora uzyskał na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie dysertacją „Struktura własnościowa ziemi i jej wpływ na użytkowanie przestrzeni w miastach województwa podkarpackiego ze szczególnym uwzględnieniem użytkowania rolniczego” pod kierownictwem prof. dr hab. Bronisława Górza. W trakcie swojej edukacji i podnoszenia kwalifikacji zawodowych ukończył również Studia Podyplomowe Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studia Podyplomowe z Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Od wielu lat zajmuje się zarządzaniem finansami publicznymi, projektami unijnymi oraz organizacją i zarządzaniem oświatą. Przez szereg lat był członkiem Konwentu, wykładowcą i prowadził działalność dydaktyczną w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu oraz członkiem Senatu i wykładowcą Wyższej Szkole Społeczno-Gospodarczej w Przeworsku. Zrezygnował z akademickiej pracy wykładowcy na rzecz pracy w samorządzie Przeworska. Jest autorem wielu opracowań naukowych, projektowych i strategicznych dotyczących miasta Przeworska, powiatu i regionu. Jest pomysłodawcą i przewodniczącym komitetu redakcyjnego Przeworskich Studiów Regionalnych, czasopisma publikującego artykuły z historii i regionaliów naszego miasta.


 

I piętro, sekretariat pokój 124
tel. 16 648 78 44, fax 16 648 70 30
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


 

Skargi i wnioski mieszkańców

Przyjmowanie mieszkańców we wtorki, w godz. 9.00 - 14.00.

 

 

 

 

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt