środa, 12 maja 2021
Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt

Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie udzielane za pomocą środków komunikacji na odległość PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 marca 2020 15:42
Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie udzielane za pomocą środków komunikacji na odległość.

W związku z koniecznością podjęcia działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z usług określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 294 ze zm.) od 17.03.2020 roku do odwołania nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie są udzielane za pomocą środków komunikacji na odległość wyłącznie przez  telefon (praca zdalna).

Osoba potrzebująca pomocy przed jej udzieleniem składa za pośrednictwem e-mail wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za  pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, zawierający oświadczenie, że  nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (art. 4 ust. 2 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej).
Po przesłaniu wniosku należy oczekiwać na kontakt ze strony osoby udzielającej pomocy. W sytuacji wyjątkowej (brak dostępu do internetu) osoba uprawniona może złożyć wniosek o poradę ustnie przez telefon.

Dedykowane nr telefonów oraz adresy e-mail:

1. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowany w Kańczudze z  lokalizacjami:

• Zespół Szkół w Kańczudze, ul. M. Konopnickiej 6

• Urząd Miasta i Gminy Sieniawa, ul. Rynek 1

• Urząd Gminy Jawornik Polski, Jawornik Polski 30

• Urząd Gminy Zarzecze, ul. Długa 7

• Urząd Gminy Gać, Gać 275

Telefon: 016 6487009 adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

1. Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej  zlokalizowany w Przeworsku, ul. Lwowska 16  z lokalizacjami:

• Lokal powiatowy w Przeworsku, ul. Lwowska 16

• Zespół Szkół w Kańczudze, ul. M. Konopnickiej 6

• Urząd Gminy Tryńcza, Tryńcza 127

Telefon: 730312959, adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

1. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej zlokalizowany w Sieniawie  z lokalizacjami:

• Urząd Gminy Adamówka, Adamówka 97

• Urząd Gminy Tryńcza, Tryńcza 127

• Lokal powiatowy w Przeworsku, ul. Lwowska 16

• Zespół Szkół w Sieniawie, ul Rynek 4

Telefon: 733660566, adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W załączeniu wniosek zgłoszenia porady na odległość  <pobierz>

Poprawiony: wtorek, 19 maja 2020 15:25

Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt