środa, 12 maja 2021
Strona głównaAktualnościDEKLARACJA DOSTĘPNOŚCIBIPKontakt

Komunikat Burmistrza Miasta Przeworska ws. przedszkoli PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2020 08:12
Komunikat Burmistrza Miasta Przeworska ws. przedszkoli.

Przedszkola miejskie i oddziały przedszkolne

Burmistrz Miasta Przeworska informuje, że po analizie uwzględniającej aspekty sanitarne, organizacyjne, a także po konsultacjach z dyrektorami jednostek, w terminie od 6 maja nie ma możliwości otwarcia placówek, dla których organem prowadzącym jest samorząd miasta Przeworska.Prowadzone są działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego powrotu dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Edukacji Narodowej. Przywrócenie normalnego trybu pracy tych placówek wymaga wdrożenia procedur sanitarnych, które zapewnią bezpieczeństwo dzieciom i personelowi. Może to nastąpić najwcześniej od dnia 18 maja 2020 r. i tylko wówczas, gdy zostaną spełnione warunki bezpiecznego pobytu dzieci i pracowników w placówkach.

Przedszkole Sióstr Miłosierdzia
Burmistrz Miasta Przeworska informuje równocześnie o decyzji organu prowadzącego Przedszkola Sióstr Miłosierdzia tj. Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z siedzibą w Krakowie, że ze względów bezpieczeństwa przedszkole najprawdopodobniej zostanie otwarte po 24.05.2020 r.

Przedszkole Ciuciubabka
Organ prowadzący Przedszkola Ciuciubabka w konsultacji z rodzicami ze względów bezpieczeństwa podjął decyzję o zamknięciu przedszkola do 24.05.2020 r.

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne Promyczek
Ze względu na trwający stan zagrożenia epidemiologicznego przedszkole nie będzie czynne od 6.05.2020 r.

Bajkowe Przedszkole
Bajkowe Przedszkole, na prośbę rodziców, planuje otworzenie placówki od 7 maja br. Powyższa decyzja będzie uzależniona od ilości zgłoszonych dzieci.

Burmistrz Miasta Przeworska
(-) Leszek Kisiel